A je to tu. Ďalší ročník miništranského futbalového turnaja sa už blíži. Tento rok sa bude konať dňa 31. augusta 2013 v Smižanoch. Turnaj je rozdelený do 2 kategórii. Prvou z nich sú mladší miništranti. Za mladšieho sa považuje každý miništrant, ktorý navšetvoval maximálne 7. triedu ZŠ, čiže ide od budúceho roka do 8. triedy. Do tejto kategórie sa môžu prihlásiť IBA farnosti zo Spišskonovoveského dekanátu. Druhú kategóriu tvoria starší miništranti, ktorí dosiahli vek max. 25 rokov.

Miništranti z Markušoviec sa na poslednom turnaji nezúčastnili, keďže dali prednosť špeciálnej sv. omši venovanej Pani kostolníčke pri príležitosti jej okrúhleho výročia. Tento skutok svedčí o tom, ako veľmi si ju vážime a máme ju radi. Pevne verím, že tento rok sa naši súperi majú na čo tešiť. 🙂

Začiatok programu: o 8:30- privítanie a registrácia účastníkov podľa katégorií. (ihrisko Smižany)

Je potrebné si vziať: športovú obuv, každé mužstvo farebne rovnaké tričká-dresy, suché veci na prezlečenie.

Pravidlá hry:

a) podľa počtu prihlásených družstiev sa stanový hrací čas (1 x 20 alebo 2 x 15min.)
b) počet hráčov v mužstve: prvá akcia: 5+1 , druhá akcia : 4+1
c) hodnotenie stretnutí: výhra -3 body,remíza – 1 bod, prehra -0bodov. Za každé neodohrané víťazstvo sa priznáva výsledok 3:0 a 3 body víťazovi.
d) o poradí družstiev v skupine rozhoduje: I. body, II. počet bodov zo vzájomných zápasov, III. rozdiel skóre, IV. podiel skóre, V. žreb
e) rozhodca je povinný dbať na presné zaznamenávanie strelcov gólov, žltých a červených kariet v zápise strenutí už počas stretnutia.
f) červená karta sa uďeľuje za : hrubé, nešportové správanie, za hanlivé a urážlivé výroky, za druhú žltú kartu, za zmarenie výhodnej gólovej príležitosti a hru brankára mimo bránkového územia v gólovej príležitosti. Po udelení ČK nasleduje vylúčenia hráča z hry a vylúčený nesmie byť na lavičke nárhradníkov svojho družstva. 2 ŽK = ČK. Po ČK je družstvo oslabené na 4 min. a po ŽK je družstvo oslabené na 2 min. Po dosiahnutí gólu hrá družstvo naďalej oslabené. Po ČK hráč už nehrá do konca turnaja.
g) hráč hrajúci v okuliaroch, hrá na vlastnú zodpovednosť i v prípade poškodenia inej osoby. Poistenie hráčov: každý hrá na vlastnú zodpovednosť.

Občerstvenie: za poplatok 25 EUR za mužstvo, je pre všetkých hrajúcich zabezpečený guláš a tekutiny. V cene sú zarátené aj ceny pre víťazov a organizačné poplatky. Poplatok sa platí pri registrácii, kde každý hráč dostane aj lístok na obed.

Milí bratia kňazi, Vaša účasť neostane nepovšimnutá. Ak sa Vás nazbiera v dostatočnom počte, je v pláne aj exhibičný zápas.

 DSC_0235