22 ročný Jakub Ptačin hovorí ako spraviť Slovensko krajším. Na podujatí TEDx zaujal svojím rečníckym umením a samozrejme svojou témou: Operačný program krajšie Slovensko (OPKS). V ňom spomína niekoľko bodov, ako urobiť Slovensko krajším a lepším. Viac sa už dozviete v tomto videu: 

VIDEO

Čo je TEDx?

„Formát TEDx vznikol v duchu motta „myšlienky hodné šírenia“ ako program miestnych, samostatne organizovaných podujatí, ktoré umožňujú ľuďom stretnúť sa a spoločne zažiť atmosféru pripomínajúcu konferencie TED. Podujatia TEDx sú kombináciou premietaných videí TEDTalks a živých vystúpení rečníkov, ktorých účelom je podnietiť intenzívne diskusie a nadviazať vzťahy v malej skupine. Tieto miestne, samoorganizované podujatia nesú značku TEDx, kde x = nezávisle organizované podujatie TED. Konferencia TED definuje všeobecný rámec pre program TEDx, ale jednotlivé podujatia TEDx sú organizované nezávislými organizátormi* (Organizátori musia splniť určité pravidlá a predpisy).“ [1]

Body operačného programu krajšie Slovensko:

1. Apatia

2. Lokálnosť 

3. Profesionalizácia spoločnosti 

4. Peniaze 

5. Hrdosť 

Ak ťa zaujal tento človek, alebo jeho projekt, tu ti ponúkam článok, v ktorom sa píše viac o projektoch, v ktorých vystupoval.

http://www.teraz.sk/zo-skol/jakub-ptacinmoze-to-tu-byt-pekne-m/20660-clanok.html

Zdroje:

[1] – http://www.tedxbratislava.sk/2013