Milé deti,

aj tento rok sme si pre Vás pripravili malú súťaž pre všetkých tých, ktorí sa už nevedia dočkať. Pravidlá súťaže budú jednoduché. Správne odpovede posielajte do zadaného formulára, ktorý nájdete na konci tohto článku.

Súťaži sa o jednu peknú cenu. Vyhráva iba prvý, ktorý napíše správnu odpoveď. Výhercu sa dozviete na tejto webstránke ako aj na tábore v Ždiari.

Pomôcky na splnenie úlohy:

1. počítač s aktualizovaným prehliadačom a prístupom na internet.

Úloha:

1. preštudujte si text o funkcii Google Street View:

Google Street View je vlastnosť a funkcia Google Maps a Google Earth, ktorá ponúka 360-stupňový panoramatický pohľad na ulice a umožňuje používateľom prehliadať si časti vybraných miest a ich okolitých metropolitných oblastí na úrovni terénu. Bola uvedená 25. mája 2007, v tom čase bolo k dispozícii 5 miest v USA. Postupne sa rozšírila na stovky amerických miest a predmestí a tiež na časti Francúzska a Talianska.

Google Street View zobrazuje fotografie, ktoré boli vytvorené fotoaparátom namontovanom na automobile, a je možné sa pohybovať pomocou kláves alebo pomocou myši. Takto je možné prehliadať si fotografie v rôznych veľkostiach, v ľubovoľnom smere a z rôznych uhlov. Čiary, ktoré sú zobrazované pozdĺž ulíc, ukazujú smer ulice. [1]

2. vyskúšajte si túto funkciu v praxi a takto si skúste nájsť napríklad kaštieľ v Markušovciach či váš dom (len keď bývate niekde na hlavnej ulici, alebo blízko pri nej).

Screenshot_3

 3. Postup je jednoduchý. Stačí ak si otvoríte webstránku: https://maps.google.com/ a tam dáte vyhľadať miesto, ktoré chcete zobraziť. Potom stačí kliknúť na panáčika a presunúť ho na mapu. Otvorí sa nám už 3D pohľad na dané zdokumentované miesto. Takto vieme cestovať po uličkách zmapovaných v google mapách na internete. Vieme si pozrieť krásne pamätihodnosti, alebo miesta, na ktoré sa chystáme prísť. Nájdeme si obchod, alebo bydlisko kamaráta, známy park či múzeum. Je to jednoduché. Stačí len vyskúšať.Screenshot_4

 

4. Vašou hlavnou úlohou je nájsť v obci kam ideme na tábor (Ždiar) túto tabuľu. Je tam dosť indícií na to, aby ste ju s ľahkosťou našli, ale musíte byť trpezlivý. Nie každá úloha sa dá vyriešiť len tak ľahko.

Screenshot_1

5. SÚŤAŽNÁ ÚLOHA:

Ak nájdete tabuľu z úlohy č. 4, nebude pre Vás problém nájsť dopravnú značku, ktorá sa nachádza hneď pri nej. Vašou súťažnou odpoveďou nech je názov tejto značky. (máme na mysli najvyššiu položenú značku, kt. je najbližšie k tabuli na obrázku). Správnu odpoveď napíšte do formulára na konci článku a odošlite.

 

[1] Google Street View [online]. 2013 – [cit. 2013-07-01]. Dostupné z: http://sk.wikipedia.org/wiki/Google_Street_View.