„ROBIŤ ŤAŽKÉ VECI

JE TO NIEČO, ČO DOKÁŽEŠ  PRÁVE TY

Robiť ľahké veci je ľahké, ale čo tak Robiť ťažké veci…
Doing easy things is easy, but what about hard things…

Dnešný svet nám vraví, že mladí ľudia sú tí nezodpovední, ktorí len fajčia, pijú a chodia po diskotékach. My im chceme povedať, že majú na viac a majú na to, aj ukázať to “viac”. Na Slovensku je mladá generácia s obrovským potenciálom robiť veľké veci, ktoré môžu zmeniť túto spoločnosť na lepšiu a krajšiu.

Svet nám vraví, aby sme sa nesnažili robiť veľké veci, lebo na nich nemáme, aby sme nerobili ťažké veci, lebo ich nezvládneme…ALE MY SME PRESVEDČENÍ, že SVET SA MÝLI! Pán Boh do každého jedného vložil obrovský potenciál.

Čo s Ním Urobíš?

 ROBIŤ ŤAŽKÉ VECNIE JE LEN O MLADÝCH , ale o VŠETKÝCH. Možno sa bojíte, že zlyháte, že sklamete, že to nevyjde…a možno máte pravdu, ALE ROBIŤ ŤAŽKÉ VECI znamená vychádzať z našej pohodlnosti, našej “zóny komfortu”, aj keď to nejde ľahko, aj keď to nenesie povrchné výsledky, lebo prekonávať sa pre druhých je to, čo nás posúva bližšie k tomu byť skutočnými ľuďmi.

 Ľudia okolo vás nepredpokladajú že vás Robenie Ťažkých vecí osloví a ak osloví, že s tým niečo urobíte. ALE MY ÁNO, pretože ZMENA tvojho, môjho života, nášho okolia JE MOŽNÁ a závisí predovšetkým OD NÁS SAMOTNÝCH.

Držím ti palce, lebo viem, že to DOKÁŽEŠ.“

prevzdaté zo stránky: http://tazkeveci.wordpress.com/

 

Nech nik tebou nepohŕda preto, že si mladý, ale buď vzorom veriacim v slove, v správaní, v láske, vo viere, v čistote. (1Tim4, 12)

 

Možno viacerí z Vás povedia. To sa nedá. To nie je možné. To je príliš ťažké. Sme v 21. storočí a takto to má byť. No čo nie je pre nášho Pána nemožné? Povedzte.

Týmto videom by som Vám chcel predstaviť ľudí z Thajska, ktorí premohli tento pocit a povedali svetu a všetkým dedinčanom ÁNO TO JE MOŽNÉ. TO SA DÁ!

_

Určite viacerí z Vás poznajú tento film. Tento silný príbeh z filmu Nikdy to nevzdávaj.

_

_

Tu je kniha ktorá ma veľmi oslovila. Práve ona ma motivovala k viacerým veciam. Pre niekoho možno nezmyselným, no pre mňa veľkým veciam. Všetkým mladým ale aj ostatným odporúčam prečítať si túto knižku. Ja sám sa považujem za človeka, ktorí nikdy nemal rád čítanie. Už na strednej škole som bol lenivý prečítať si vôbec zopár knižiek z povinnej literatúry. Prečítať si knihu bolo vždy pre mňa vecou, ktorú som odkladal na neskôr. Veď nájdem si to na internete, pozriem si film, či prečítam si obsah a pozriem obrázky, to všetko ma viedlo k tomu, aby som to nechal tak a neprečítal to. Asi si teraz viete predstaviť, že keď som začal čítať túto knihu, aký postoj som k tomu mal. No po prečítaní už úvodných slov ma to nesmierne motivovalo čítať ďalej a ďalej. Táto kniha ma naštartovala urobiť prvú ťažkú vec v mojom živote. Prečítať si pomerne hrubú knihu. A to bol môj začiatok…

 

 

Mne sa zdá, že ľudia nerozvíjajú potenciál, ktorý je v človeku ako takom. My sme vstúpili do akýchsi komfortných zón a je nám dobre tak, ako je. Nechceme niečo nové vytvoriť, nechceme sa v ničom novom angažovať. Nepremýšľame o veciach, neprehodnocujeme fakty. Povieme si: Takto to je, lebo to takto povedali. Ja by som Slovákom skôr odkázal, aby v sebe našli chuť meniť veci. A aby sa nenechali znechutiť.

Ján Buc

Pre lepšie pochopenie celej myšlienky tejto knihy Vám možno pomôžu aj tieto videá na youtube.com

Pravda o sebe samom. Kto som? Čo žijem? Kam idem? O čo mi ide? Čo sú moje túžby?

 

Duch Pána, Jahveho, je na mne, pretože ma Pán pomazal, poslal ma hlásať radosť ubitým, obviazať zlomených srdcom, zajatcom ohlásiť slobodu a spútaným oslobodenie. (Iz 61,1)

Ako premôcť obrov??? Kto nikdy nezabil obra povie, je nemožné ho zabiť.
Boh nás pozýva do vecí ktoré sú väčšie ako my. Akú výzvu máš ty?

Ak položíme dostatočne vysoko latku, u ľudí je snaha prekonať ju, alebo ju dosiahnuť. Pozrite sa na dnešné firmy, závody. Ak ľuďom zvýšime normu, budú sa ju snažiť spraviť. A budú sa musieť snažiť viac ako doteraz. A ak chcú pracovať tak budú sa snažiť plniť normy. Tak isto je to aj v školstve. Ak zvýšime latku študentom. To neznamená, že nebudú mať šancu vyštudovať. Budú sa však musieť viac snažiť. Budú musieť výjsť zo svojej zóny komfortu a urobiť pre nejakú vec niečo viac. Možno napísať viac strán semestrálnej práce, alebo sa naučiť o niečo viac. Možno si prečítať o jednu knižku viac ako predtým. Ak na nich budú kladené väčšie požiadavky, väčšie očakávania, možno sa to prejaví práve v tom, že budú sa snažiť robiť viac a lepšie to čo robili pred tým.

_

Toto je môj Kráľ!

_